Michael phelpsnek van a legtöbb érme?

Pontszám: 4,9/5 ( 33 szavazat )

Michael Phelps amerikai úszó 28 éremmel – 23 arany-, három ezüst- és két bronzéremmel – vezet az olimpikonok között. ... Nemcsak Phelps rendelkezik minden idők legtöbb érmével, hanem több egyéni versenyszámot is nyert (16 érmet – 13 aranyat, két ezüstöt és egy bronzot), mint bármely más olimpikon.

Hány érmet nyert összesen Michael Phelps?

Phelps minden idők legtöbbet kitüntetett olimpikonja, pályafutása során összesen 28 érmet gyűjtött be. Az érmek közül 23 arany, három ezüst és kettő bronz. 10 érmével több, mint a legközelebbi olimpikonnak, a volt Szovjetunió tornászának, Larisa Latyininának.

Ki minden idők legnagyobb olimpikonja?

Michael Phelps 21. olimpiai aranyérmének megszerzése után a riói olimpián kétségtelenül minden idők legnagyobb olimpikonja.

Melyik női úszónak van a legtöbb olimpiai érme?

Úszás. Az úszó Jenny Thompson az olimpia történetének legtöbbet kitüntetett amerikai nője, négy olimpiai játék során 12 érmet nyert: nyolc aranyat, három ezüstöt és egy bronzot.

Ki a legjobban kitüntetett női olimpikon?

Allyson Felix lett az olimpiai pálya történetének legjobban kitüntetett nője. Allyson Felix bronzérmet szerzett a női 400 méteres futás pénteki tokiói fináléjában – ezzel ő lett az olimpia történetének legtöbbet kitüntetett női atléta.

Michael Phelps titkos olimpiai érmeinek helye

21 kapcsolódó kérdés található

Ki a leghíresebb futó?

Usain Bolt A Villámcsavar, ahogy Boltot gyakran nevezik, a leggyorsabb ember az életben, és valószínűleg így vonul be a történelembe, mert rekordjai elérhetetlenek. Ő volt az első ember, aki egyszerre tartotta a világcsúcsot 100 méteren és 200 méteren.

Melyik amerikai női sportolónak van a legtöbb olimpiai érme?

Allyson Felix 11 éremmel az olimpiák történetének legrangosabb amerikai pályasportolója lett. Az Egyesült Államok 4x400-as női váltójának szombati aranyérmével Allyson Felix megdöntötte Carl Lewis rekordját, és ő lett az olimpia történetének legjobban kitüntetett amerikai pályasportolója.

Ki a legjobban kitüntetett női brit olimpikon?

Nagy-Britannia legsikeresebb női sportolója címét Dujardin nem garantálja sokáig. A cikk írásakor Laura Kenny négy érmet nyert, mindegyik aranyat 2012-ben Londonban és 2016-ban Rióban, és bár sérülés miatt majdnem visszavonult, még mindig aktív.

Ki a valaha volt legjobb tornász?

Más területeken, például a gimnasztikában, a válasz nyilvánvaló: Simone Biles . A Spring Houston külvárosából származó Biles éppen a 2020-as olimpiai játékokon való részvételét fejezte be azzal, hogy bronzérmet nyert a mérlegben. A játékok során azt hallottuk, hogy ő a valaha volt legnagyobb tornász.

Mi a legnehezebb tornaesemény?

Sokan a gerendát a női torna legnehezebb eseményének nevezik, amelyhez minden olyan képességre van szükség, amelyre egy kiváló tornásznak szüksége van: kecsességet, erőt, kontrollt, ritmust, rugalmasságot és – ami a legfontosabb – mentális összpontosítást.

Ki a valaha volt legjobb női úszó?

Kathleen Genevieve Ledecky (1997. március 17. –) amerikai versenyúszó. 7 olimpiai aranyérmet és 15 világbajnoki aranyérmet szerzett, ami a legtöbb női úszó a történelemben, ezért minden idők egyik legnagyobb női úszójaként tartják számon.

Ki minden idők legjobb úszója?

Minden idők 10 legjobb úszója
  • Michael Phelps 1985-ben született...
  • Alekszandr Popov, 1971-ben született...
  • Pieter van den Hoogenband, 1978-ban született.
  • Johnny Weissmuller 1904-ben született - 1984-ben halt meg.
  • Grant Hackett 1980-ban született...
  • Egerszegi Krisztina, 1974. ...
  • Debbie Meyer 1952-ben született...
  • Kristin Otto, született 1966-ban. Kristin Otto német olimpiai úszó bajnok.

Ki a leggyorsabb lány úszó a világon?

Az ausztrál Emma McKeon megerősítette a Föld leggyorsabb úszónőjének státuszát azzal, hogy új olimpiai rekorddal megnyerte a 100 métert. Ő csak a második női sprinter, aki 52 másodperc alatt úszta ezt a versenyszámot.

Ki nyert aranyat minden nyári olimpián?

Mindössze öt ország – Görögország, Nagy-Britannia , Franciaország, Svájc és Ausztrália – képviseltette magát az összes nyári olimpiai játékokon. Az egyetlen ország, amely minden nyári olimpiai játékokon legalább egy aranyérmet szerzett, az Nagy-Britannia.

Ki minden idők legtöbbet kitüntetett brit olimpikonja?

A kerékpáros Jason Kenny vezeti a minden idők brit olimpikon éremtáblázatát, összesen nyolc éremmel – hét arannyal és két bronzzal. Őt szorosan követi a kerékpárostársa, Sir Bradley Wiggins – akinek öt aranya, egy ezüstje és két bronza van – és Sir Chris Hoy, akinek hat aranya és egy ezüstje van.

Ki a valaha volt legsikeresebb női olimpikon?

A legtöbb szerzett olimpiai érem A nők közül Larisa Latyinina volt szovjet tornász 18 olimpiai éremmel a legeredményesebb női olimpikon. Közülük kilenc arany volt, ami rekord az olimpián szerzett női atléták számában.

Ki a legjobban kitüntetett brit paralimpikon?

Bio. Sarah Storey tizenhét paralimpiai aranyérmével minden idők legsikeresebb brit paralimpikonja lett, felülmúlva a korábbi, Mike Kenny úszó 16-os rekordját. Nyolc meccsen 28 paralimpiai érmet nyert.