Matildas legyőzte Svédországot?

Pontszám: 4,7/5 ( 66 szavazat )

Matildas 0-1 Svédország : A vitatható elutasított gól akadályozza Ausztrália olimpiai kiesését. A Matildák a tokiói olimpiai aranyálmukat a Svédország elleni 1-0-s vereséggel zárták a hétfő esti, Jokohama Nemzetközi Stadionban megrendezett elődöntőben.

Hogyan ment Matildák Svédország ellen?

Az első pillanat, ami eldöntötte a meccset, a félidő előtt következett be. Steph Catley egy jobb oldali szabadrúgásból csavart be, Sam Kerr pedig elvesztette az védőt, és egy gyönyörű kapáslövést a hálóba irányított. Ahogy ezt megtette, a játékvezető a Matildák elleni szabálytalanság miatt fújt . A gólt letörték.

Ausztrália nyert Svédország ellen?

Ausztráliának minden oka megvolt a dühöngésre a Svédországtól elszenvedett brutális, 1-0-s elődöntős vereség után – amely megfosztotta tőlük az esélyt, hogy Kanadával játszhasson a pénteki aranyéremért vívott mérkőzésen –, miután Sam Kerr szupersztárt ellentmondásosan megtagadták a meccs nyitógóljától.

Miért nem engedték be Matildas gólját?

"Ez egyrészt szabálytalanság volt a blokkolás miatt, másrészt les, mert a blokkolás aktívvá teszi őket ." Az incidens utólagos megtekintése azt mutatja, hogy legalább az egyik les ausztrál elmozdul a labdától, hogy elzárja a svéd védők útját.

Kimaradtak a Matildák az olimpiáról?

A Matildák elbűvölnek egy nemzetet annak ellenére, hogy Ausztrália kimaradt az olimpiai éremről | Tokiói Olimpiai Játékok 2020 | Az őrző.

Piers Morgan – A nők soha nem verik meg a férfiakat a futballban

41 kapcsolódó kérdés található

Az olyroos még mindig olimpián van?

Matildas és Olyroos nyomot hagy a Tokióban 2020 | Matildas.

Hogy mentek Matildák az olimpián?

Matildáék 0-0-s döntetlent játszottak az Egyesült Államokkal a csoportkör harmadik mérkőzésén , így felkészültek a Nagy-Britannia elleni negyeddöntős összecsapásra, amelyet ragyogóan, 4-3-ra nyertek meg. Az ausztrálok ezután Svédországgal találkoztak a végső visszavágón, ami az aranyéremért járó találkozó helye.

Miért érvénytelenítették Ausztrália gólját?

A sztárcsatár remekül kihasználta a lehetőséget, de a gólt kizárták, mert a játékvezető úgy vélte, Emily van Egmond méltánytalanul blokkolt egy svéd játékost . A VAR sem avatkozott be, és a Channel 7 kommentátora, Brenton Speed ​​megzavarodott.

Miért nem engedélyezettek a gólok a futballban?

Annak eldöntése, hogy született-e gól Ezenkívül még akkor is, ha a labda átlépi a gólvonalat, a gólt meg lehet tiltani, ha a támadó csapat megsérti a játékszabályokat , például les vagy szabálytalanságot követ el.

Matildas legyőzte Svédországot tegnap este?

Matildáék olimpiai aranyérem reményét oltották ki Svédország ellentmondásaiban, amikor 1-0-s vereséget szenvedett az elődöntőben a jokohomai nemzetközi stadionban hétfő este.

Megverték Matildák az USA-t?

Matildas valaha volt legnagyszerűbb olimpiai kampánya érem nélkül ért véget, de rengeteg okot adott az optimizmusra, hiszen mindössze két év múlva hazai pályán rendezik meg a világbajnokságot. Ausztrália lenyűgöző ütéseket vívott a nehézsúlyú USA-val, amikor 4-3-ra vereséget szenvedett a bronzérem elleni rájátszásban.

Kik a Matildáék?

Honnan és mikor származik a Matildas név? 1994-ben az ausztrál női labdarúgó-válogatott kvalifikálta magát első női FIFA világbajnokságára, amelyet 1995-ben Svédországban rendeztek meg.

Svédország nyert?

Svédország 2-0 -ra nyert a 2020-as Eb bemelegítésében Finnország felett Svédország szombaton 2-0-ra legyőzte a védekező Finnországot a 2020-as Eb bemelegítésén.

Tud-e egy játékvezető gólt lőni?

Ha a kapus közvetlenül az ellenfél kapujába dobja a labdát, gólrúgás jár. Ha egy játékvezető gólt jelez, mielőtt a labda teljesen áthaladt volna a gólvonalon , a játék egy elejtett labdával kezdődik újra. Az a csapat nyer, amelyik a legtöbb gólt szerzi.

Mit jelent a FIFA?

Az 1904-ben alapított, a nemzeti labdarúgó-szövetségek összefogására alapított Federation Internationale de Football Association (FIFA) 209 taggal büszkélkedhet, ami az ENSZ-ével vetekszik, és vitathatatlanul a világ legrangosabb sportszervezete.

Mit nevezünk gólnak a fociban?

Nem gólt kell kiírni, ha a labda meglazult a hálóban , az ellenfél játékosa irányítja, és a labda érintkezésbe kerül a kapussal vagy egy védővel, mielőtt a labda a hálóba került. (55.12) Ha gólt szereznek, amikor egy alkalmatlan játékos a padlón van, a gólt érvénytelenítik.

Ki Sam Kerr partnere?

Kerr jelenleg kapcsolatban áll Kristie Mewis amerikai futballistával . Korábban kapcsolatban állt egykori Perth Glory-val és a Chicago Red Stars csapattársával, Nikki Stantonnal.

Nyertek érmet a Matildák?

Az USA megszerezte negyedik olimpiai aranyérmét Londonban , Japánt legyőzve a döntőben (kiemelések). Kanada először szerzett érmet a második fellépésén, és bronzérmet szerzett Franciaország 1-0-s legyőzésével.

Mi Matildas legnagyobb eredménye?

A Matildas eddigi legjobb eredménye egy nemzetközi tornán – akár a világbajnokságon, akár az olimpián – öt alkalommal a negyeddöntő volt , és miután Tokióban bejutottak az elődöntőbe, olyan közel jártak a döntőbe jutáshoz, mielőtt csak kikaptak volna. a bronzért.