Mikor halt meg Bob glidden?

Pontszám: 4,9/5 ( 37 szavazat )

Bob Glidden amerikai drag-versenyző volt. 1997-ben visszavonult a Pro Stock versenyzéstől, és 2010-ben tért vissza.

Mitől halt meg Bob Glidden?

A profi kategória pilótái közül a harmadik legeredményesebb drag-versenyző volt (a hatodik az országos sportverseny győzteseit számítva). Glidden 85 NHRA nemzeti eseményt nyert meg. Glidden 73 éves korában, 2017. december 17-én halt meg Whitelandben vastagbélrákban .

Mi történt Bob Gliddennel?

A Pro Stock ikon Bob Glidden, az NHRA Drag Racing történetének egyik legmeghatározóbb ereje december 17 -én elhunyt. 73 éves volt. Az osztályban több mint 25 éven át tartó, sztárokkal teli karrierje során Glidden 85 versenyt nyert és 10 szezonbajnoki címet szerzett.

Melyik évben maradt veretlen Bob Glidden?

'79-ben a veretlen Fairmont visszavonult, és Glidden beugrott egy Plymouth Arrow-ba, ahol Winternationals győzelemmel nyitotta a szezont. Abban az évben veretlen volt a divíziós versenyben, és hét országos versenyt nyert meg. Hosszú idő után először 1980-ban kapta meg Glidden munkáját.

Mi történt Darrell Alderman?

A National Hot Rod Assn. Felemelte Darrell Alderman versenyengedélyét, és határozatlan időre felfüggesztette pénteken, miután megtudta, hogy bűnösnek vallotta magát a kokain birtoklására és terjesztésére irányuló összeesküvés szövetségi vádjában .

Az NHRA Pro Stock sofőrje, Bob Glidden meghalt | NHRA

40 kapcsolódó kérdés található

Ki a legnyertesebb NHRA Pro Stock sofőr?

Warren Johnson , NHRA Drag Racing Warren Johnson az NHRA Pro Stock történetének leggyőztesebb pilótája 97 győzelemmel és hat bajnoki címmel 1992 és 2001 között. Két bajnoki címet is nyert a rivális International Hot Rod Association-ben.

Ki nyeri a legtöbbet a Pro Stock-ban?

A profi állomány legsikeresebb versenyzője a 10 -szeres bajnok Bob Glidden . Egy szezonban a legtöbb győzelmet aratott pilóta a háromszoros bajnok Darrell Alderman, aki három kivételével mindegyik versenyt megnyerte 1991-ben.

Ki az a Darrell Gwynn?

Bajnok, szóvivő és vezető. Az 1980-as évek világbajnok drag-versenyzőjeként Darrell Gwynn a játék élén állt, és úgy döntött, hogy nyereményének egy részét a The Miami Projectnek adományozza a bénulás gyógyítására. ... 1990 áprilisában élete drámaian megváltozott egy pusztító versenybaleset után, amely lebénult.

Kihez ment feleségül Darrell Gwynn?

Gwynn és menyasszonya, Lisa Hurst , az uralkodó Miss Miami továbbra is azt tervezik, hogy összeházasodnak. A legtöbb versenyre azért utazik, hogy felügyelje csapatát, bár nem könnyű nézni, ahogy egy másik pilóta, Frank Hawley irányítja autója sorsát. (Miután az előző szezonban két futamot megnyert, Hawley még mindig az idei első győzelmére törekszik.)

Ki Steve Torrence legénységfőnöke?

Legénységfőnök: Richard Hogan / Bobby Lagana Jr.

Mikor szenvedett balesetet Darrell Gwynn?

Írta: Darrell Gwynn A mai nap nagyon fontos és érzelmes nap számomra. Tudja, ma volt 30 éve , 1990. április 15-én , hogy lebénultam. Angliában versenyeztem az autómmal, és több mint 200 mérföld/órás sebességgel mentem, amikor lezuhant.

A Pro Stock autók 14 mérföldet futnak?

Pro Stock (NHRA, IHRA/MMPSA) A gyártási alapú autókhoz való hasonlóságuk miatt gyakran "gyári hot rodnak" nevezik (és mert viszonylag masszív megjelenést kell fenntartaniuk), és általában "ajtóslammereknek" nevezik, a Pro Stockers negyedet rögzíthet . - mérföld idők a 6,4 másodperces tartományban , és a sebesség meghaladja a 340 km/h-t.

Erica Enders még mindig házas?

Enders, aki még mindig feleségül vette Richie Stevens Jr. drag-versenyzőt, a közelmúltban a kötőjeles Enders-Stevens nevet hagyta el vezetéknévként.

Mennyit nyomnak a Pro Stock autók?

A kifinomult csővázra és négylengőkaros hátsó felfüggesztésre épülő Pro Stock autóknak pontos méreteknek kell megfelelniük, és súlyuk legalább 2350 font . A Pro Stock motorok elektronikus üzemanyag-befecskendezést és speciális benzint használnak, és legfeljebb 500 köbhüvelykben használhatók.

Kinek van a legtöbb győzelme az NHRA történetében?

John Force az NHRA történetének leggyőztesebb pilótája 97 győzelmével, mind a Funny Car osztályban, ahol 10-szeres NHRA bajnok.

Mennyibe kerül egy NHRA Pro Stock autó?

A 125 ezer feletti profi raktározónak a legdrágább autónak kell lennie. 1 motornak is a 150k+ tartományban kell lennie. Valószínűleg az egyetlen dolog, ami drágábbá tenné az üzemanyagtartályt, az az alkatrészek kopása.

Mi a valaha feljegyzett leggyorsabb 1/4 mérföldes idő?

Ha nem ismeri a nevét, még mindig ő az, aki a történelem leggyorsabb negyed mérföldes futásának rekordját tartja 3,58 másodperccel , amelyet 1984-ben regisztráltak a Santa Pod Raceway-n.

Mennyibe kerül egy gallon nitrometán?

Az NHRA Top Fuel dragsters és Funny Cars motorjainak meghajtására használt nitrometán gallononként körülbelül 16 USD -ba kerül!

Mi a valaha volt leggyorsabb negyed mérföld?

Miközben a hétvégén részt vett a Pebble Beach-i ünnepségen, az elektromos hiperautó megállt a kaliforniai McFarland állambeli Famoso Raceway-en, ahol a Rimac szerint 8,582 másodperces negyed mérföldes rekordidőt tudott felállítani 167,51 mph-val. .

Hogyan vesztette el Darrell Gwynn a karját?

1990-ben Gwynn élete örökre megváltozott egy angliai kiállítási verseny során, amikor dragstere hozzávetőleg 240 mérföld/órás sebességgel nekiütközött egy támfalnak . A baleset következtében a versenyző megbénult, és a bal karja elvesztésével járt.

Mennyit ér a Capco Contractors?

A Capco Contractors éves bevétele 100-500 millió dollár (lásd a pontos bevételi adatokat), és 100-500 alkalmazottat foglalkoztat. Besorolása szerint a Speciális Kereskedelmi Vállalkozók ágazatába tartozik.

Steve Torrence mikor házasodott meg?

Facebook. Az uralkodó NHRA Mello Yello Top Fuel bajnok, Steve Torrence május 9 -én feleségül vette régi szerelmét, Natalie Jahnkét szülei, Billy és Kay otthonában, a texasi Kilgore-ban.