Mi az a szetter lerakó?

Pontszám: 4,2/5 ( 16 szavazat )

A setter dump egy olyan támadás, amelyben a setter támadó fenyegetéssé válik, hogy pontokat szerezzen, és elvonja az ellenfél blokk- és padlóvédőit. Gyakran használják vészhelyzeti taktikaként szűk passzok esetén. A setter dump egy tip, amelyet általában bal kézzel készítenek.

Engedélyezettek a szetter lerakóhelyek?

A setter dump egy támadójáték, amelynek célja a szetter meglepetésszerű támadása a második labdaérintkezésnél. Megtévesztést alkalmazva a szetter két kézzel ugrik setre, és egyik kezével a háló fölé löki a labdát. A kirakás csak akkor hajtható végre, ha egy setter az elülső körökben van .

Mi az a szemétlerakó a röplabdában?

Dump: Meglepő támadás, amelyet általában az első sor szetter hajt végre, hogy elkapja a védelmet ; sokszor bal kézzel hajtják végre, néha jobbal, célozva a fánkot vagy a 4. területet a pályán.

Mit csinál egy szetter?

Szállító: A szetter az a játékos, aki a csapat támadását végrehajtja . Megpróbálják fogadni a második érintést és beállítani az ellenkező vagy külső ütőhöz. A szetternek erős kommunikációs készségekkel kell rendelkeznie, és képesnek kell lennie gyors döntések meghozatalára a mérkőzés során.

Mi a setter blokk célja?

Az első sorban a szetter a jobb oldalon blokkol. Ők felelősek a blokkolásért a másik csapat bal oldali vagy külső ütője ellen . A hátsó sorban a szetter közvetlenül visszajátszik, és felelős az ásásért, ha szükséges, és gyorsan feláll a hálóhoz, hogy beállítsa, ha nem ás.

Setter Dump röplabda oktatóanyag

45 kapcsolódó kérdés található

Tud egy libero Spike?

A Libero bármelyik nemű játékost lecserélheti a hátsó sorban. A Libero adogathat, de nem blokkolhat és nem kísérelhet meg blokkolni. A Libero nem üthet ki egy labdát sehonnan, ha az érintkezés pillanatában a labda teljesen magasabban van, mint a háló teteje.

Szolgálhat egy libero?

Bármelyik Libero szolgálhat, amíg csak egy szolgálati forgási pozícióban van . ... Ha Libero #14 már a pályán volt, vagy ha nem volt befejezett rally a Libero cseréi között, az alapjátékosnak és a Libero #14-nek cserélnie kell, és az alapjátékos vissza kell térnie az 1. pozícióba.

Melyik röplabda pozíció a legnehezebb?

A szetter valószínűleg objektíve a legnehezebb; őrültek a szükséges térismereti igények és gyors döntéshozatal. Nem mintha a pozíciót fizikálisan is különösen könnyű lenne játszani.

Milyen a jó szetter?

A jó szetterek lekötik csapattársaik figyelmét, és nyugodt, laza és magabiztos hozzáállást mutatnak be (még akkor is, ha nem érzik ezt). A szettereknek nyomás alatt kell állniuk, kiegyensúlyozottaknak kell lenniük, és késznek kell lenniük arra, hogy magukra vállalják a felelősséget az esetleges szerencsétlenségekért, függetlenül attól, hogy ők a hibásak vagy sem.

Miért helyezné el a labdát?

A beállítás a passzolás második lépése , és megtehető úgy, hogy a labdát egy védetlen helyre dobja, vagy olyan helyzetbe állítja a labdát, amely lehetővé teszi az ütő számára, hogy átugorja. ... Ha a labda centikkel távolabb van a hálótól, az ütőnek lehetősége van arra, hogy bárhova eltalálja.

Mit jelent az 1 a röplabdában?

Egy gyors (1 vagy A néven ismert) a beállító közvetlen elejére , egy hátsó (hátsó 1 vagy B) közvetlenül a szetter mögé van állítva.

Mit jelent az ACE a röplabdában?

Ászok: A szolgál, hogy az eredmények közvetlenül egy pontot . Érintetlenül találja el az ellenfél padlóját. Ha az ellenfél passzolja az 1. labdát, de az nem tartható játékban. Ha hivatalos hívások emelik fel a kagylót. Ha a fogadó csapat rotáción kívül van.

A setter szemétlerakók jók?

A setter dump fontos szerepet játszik egy gyors támadásban, mivel a csapatok általában nincsenek felkészülve a védekezésre a második támadásnál. A védekező csapatok felkészülnek a szokásos harmadik érintkezős támadásra, amikor egy setter dump történik. Ennek eredményeként a meglepetés eleme hatékony ütővé teszi a szettert.

A szetter beállítható bárhonnan?

Beállítási készségek/képességek Az erős szetterek atletikusan képesek elérni a labdát a pályán bárhol .

Tud egy szetter tüske?

A röplabda sportban nincsenek tüskék szetter nélkül . ... A beállító elsődleges feladatai a hívások hívása, a támadások irányítása és természetesen a labda beállítása a csapat ütőinek, hogy átíveljék a hálót és gólt szerezzenek.

Milyen magasnak kell lennie egy szetternek?

A 7'9” álló nyúlás az egyetemi átlag a középső blokkolók, valamint a külső és jobb oldali ütők esetében. A szetterek főiskolai szintű állónyúlása körülbelül 7'5” , a liberók pedig 7” körüliek legyenek.

Lehet egy szetter alacsony?

Ha egy szetter alacsony, az ellenfél csapatai megpróbálják kihasználni, amikor az első sorban van . A támadók azt remélik, hogy megmérkőznek a támadóikkal egy kisebb szetterrel, tudván, hogy a ütőknek képesnek kell lenniük ráütni, vagy kijátszani a labdát egy kisebb blokkról.

A liberók általában rövidek?

A legtöbb liberó viszonylag rövid , de valójában nem rövidek. Sok nemzetközi liberó ebben a 6'2-6'4 tartományban van.

Mi az a libero?

Egy változás hozta létre a liberót, minden csapatban egy játékost, aki védekező szakemberként szolgál . A liberó a csapat többi tagjától eltérő színűt visel, és nem adogathat és nem fordulhat az élvonalba.

Mi a legkönnyebb képesség a röplabdában?