Milyen legyen a félmaratoni tempóm?

Pontszám: 4,6/5 ( 11 szavazat )

A 2 óra alatti vagy 1:59:59-es félmaraton lefutása azt jelenti, hogy mérföldenként 9:09 perc átlagtempót kell tartani, ami tiszteletreméltó félmaratoni időnek számít a futók körében. A rendkívül versenyképes futók keményebb célokat tűznek ki, például egy 1 óra 30 perces félmaratont (6:51 perc mérföldenkénti tempó vagy gyorsabb).

Milyen a lassú tempó egy félmaratonhoz?

Szakértők azt mondják, hogy a hosszú edzési futások során a céltempónál 30-60 másodperccel lassabb tempót kell futnia. Ha folyamatosan 9:00-as tempót tudsz teljesíteni 10-11 mérföldön, akkor valószínűleg képes leszel 8:30-as vagy akár 8:00-as tempóval futni.

Milyen tempó/km egy 90 perces félmaraton?

Ezzel az 1:30-as félmaratoni edzéstervvel alig kilencven perc alatt futja le a félmaratoni távot. Ehhez 06:50 perces tempóval kell futnia 13,1 mérföldön, ami 04:15 perc kilométerenként .

Milyen egy tipikus félmaratoni idő?

A férfiaknál a félmaraton lefutásának átlagos ideje 1:10-1:30 perc , a nőknél pedig 1:20-1:40 – ez több mint 8 mérföld/óra! A férfi félmaraton világcsúcstartója Abraham Kiptum, aki kevesebb mint egy óra alatt 58:18-ra teljesítette a versenyt.

Milyen a jó félmaratoni idő kezdőknek?

Szóval, mi a jó félmaratoni idő kezdőknek? Mire számíthatsz a te korodban? Becsléseink szerint a kezdő férfiak átlagosan 2:05 és 2:15 között érik el a félmaratont. Másrészt a kezdő nők átlagosan 2:20 és 2:30 között vannak.

FÉLMARATONI INDÍTÁS ÉS TÁPLÁLKOZÁSI STRATÉGIA: TIPPEK ÉS TANÁCSOK A ZSIA FUTÁSTÓL

18 kapcsolódó kérdés található

Rendben van a félmaratoni futás?

A LEGTÖBB FÉLMARATON FUTÓK SZÁMÁRA – de a gyaloglók is megtehetik. A félmaraton egyik előnye a teljes maratonhoz képest, hogy nem kell annyi időt töltenie a pályán. A legtöbb ésszerűen fitt egyén körülbelül négy óra alatt képes 13,1 mérföldet gyalogolni . Ez szórakoztató.

Lenyűgöző a félmaraton futás?

Valójában elegendő idővel és következetes edzéssel bárki megtehet 13,1 mérföldet. Lenyűgöző a félmaraton lefutása – tagadhatatlan kijelentés, hogy Ön futó. Próbára teszi az állóképességet, az állóképességet, az erőnlétet és a tempót . De ez egyáltalán nem olyan megerőltető, mint egy teljes maraton.

Rossz dolog lefutni a félmaratont?

Szerencsére a sérülések ritkák a félmaratoni futóknál. De előfordulhat, hogy alsótesti problémákat tapasztalhat, beleértve a sípcsont síneket, a talpi fasciitist, vagy izomfájdalmat a vádliban, a combhajlítóban vagy a quadokban. Az izomfájdalmak pihenéssel és finom nyújtással kezelhetők.

Le lehet futni egy félmaratont edzés nélkül?

Szóval le lehet futni egy félmaratont megfelelő edzés nélkül? Nos, igen, de nem ajánlatos, és nem is szórakoztató .

4 mérföld 40 percben jó?

4 mérföld 40 percben valóban tiszteletre méltó idő . Ahogy Dave mondja, ügyeljen arra, hogy ne tegye túlzásba az elején.

Lefut valaha egy nő 4 perces mérföldet?

2021-ig még egyetlen nő sem futott le négyperces mérföldet . A női világcsúcs jelenleg 4:12.33, amelyet a holland Sifan Hassan állított fel a 2019. július 12-i monacói Gyémánt Liga-találkozón.

7 perc jó KM?

Ha alkalmatlan, a séta elegendő edzés lehet edzettségi szintjének emeléséhez. ... Ez azon az elgondoláson alapul, hogy a gyaloglás hatékonyabb, mint a 13-14 perc/mérföld (7:30-8:00 perc/km) tempós futás. Tehát a 14 perc/mérföldnél (8:40 perc/km) lassabb tempó nem produktív; jobban jársz, ha sétálsz.

Milyen messze van 1 km percben?

Kilométer: Egy kilométer 0,62 mérföld, ami szintén 3281,5 láb, vagyis 1000 méter. Mérsékelt tempójú gyaloglás 10-12 percet vesz igénybe.

5 km 30 perc alatt jó?

Egy 5 km-t 30 perc alatt lefutni átlag feletti minden futó számára, legyen az kezdő vagy tapasztalt. Ez egy kiváló mérce a futóút során, és nagyszerű jele annak, hogy felépítetted a sebességet, az állóképességet és az állóképességet.

Jó az 5K 25 perc alatt?

Ha tudja, hogyan futhat le egy 5 ezret 25 perc vagy annál kevesebb idő alatt, ez egyszerű dolognak tűnik hétről hétre. Az, hogy 5 kilométert 25 perc alatt le tudjon futni, sok olyan futó közös futási célja , akiknek van néhány versenye. ... Még egy kis futás is jót tesz neked, mint például egy 5 ezer futás.

Jó az 5K 21 perc alatt?

A tapasztaltabb futók számára a futóblogok és webhelyek átlagosan 8 perces mérföldenkénti tempót javasolnak, ami körülbelül 26 perces célidőt jelent. A nagyon haladó futók 20 percnél rövidebb idő alatt képesek megtenni az 5K-t.

A maratoni futók megállnak pisilni?

Távolság megtétele Az ultrafutóknak általában van elég idejük egy bokrot találni, és mivel a versenyek 24 óráig vagy tovább is tarthatnak, a legjobb, ha a verseny korábbi szakaszaiban megállnak. „ A vizelet megváltoztatja a bőr pH-értékét ” – mondja Christopher Wolter, a Mayo Clinic urológusa.

A maratoni futók megállnak sétálni?

Áttekintés. A jó hír az, hogy egyetlen verseny sem zárja ki a résztvevőket a gyaloglás miatt . Nem ritka, hogy a hosszabb versenyeken indulók tartanak egy rövid gyaloglási szünetet. A rövidebb versenyek pedig gyakran sokféle edzettségi szintű embert vonzanak, így a gyaloglás sem szokatlan ezeken a versenyeken.

Tartanak séta szünetet a maratoni futók?

Minden hosszú távon két-nyolc percenként egy-két perces sétaszünetet kell tartania . Ha most kezdesz futni, többet fogsz sétálni, mint futni. A tapasztalt maratonisták sokkal gyorsabban felépülnek hosszú futásaik után, ha legalább nyolc percenként tartanak egy perces sétákat.

Mi az a tekintélyes 400 m-es idő?

A 61 -es évek megfelelő idő egy kevés edzéssel rendelkező amatőr futó számára. Szorgalmas edzéssel sokkal jobb eredményeket érhetsz el. A gimnáziumban tanuló gólyák (a távfutókra jellemző 400 métertől eltérőek) meg tudják győzni ezt az időt, de...