Mit jelent az otl a jégkorongban?

Pontszám: 4,3/5 ( 49 szavazat )

OTL – Hosszabbítási veszteségek – A csapat hosszabbításban elveszített meccsei . SOL – Lövéses vereségek – Meccsek, amelyeket a csapat elveszített szétlövésben (Megjegyzés: Sok liga, különösen az NHL, nem választja el a hosszabbítási veszteségeket és a szétlövéseket, beleértve a hosszabbítási veszteségek statisztikájában a szabályozáson túli veszteségeket.)

Mit jelent az OTP a jégkorongban?

Az OTL az OverTime Loss rövidítése – ami azt jelenti, hogy a csapat elveszíti a meccset a rendes idő túllépése után, és az 5 perces „hirtelen halál” hosszabbítási periódusba kerül. (20 perc a rájátszás során). Mi az a túlóra? Hosszabbítás a rájátszásban. NHL hosszabbítási pontok.

Miért kell külön számolni a túlórákat?

A hosszabbítási veszteségekért minden csapat egyetlen pontot ér a tabellán. Az OTL rovat bevezetésének oka, hogy a rivális csapatok a korábbi években óvatosabban játszottak a hosszabbításban . Ez azért van így, mert ha egy csapat veszít a hosszabbításban, nem szerezhet pontot.

Mit jelent a pont a jégkorongban?

A játékos minden szerzett gólért vagy gólpasszért pontot kap. A gólok és a gólpasszok összértéke megegyezik az összes ponttal. Az Art Ross-trófeát a National Hockey League (NHL) játékosa kapja, aki az alapszakasz végén a bajnokságot pontszerző helyen vezeti.

Mit jelent a 4 szám a jégkorongban?

Az 1999-2000-as és a 2003-2004-es szezon között az NHL rövid időn belül átvette a 4-es számrendszert. A számok egy csapat „Győzelem-Veszteség-Dolls-Túlórás-veszteség” (WLT-OT) rekordját képviselték. ... Ez azért van így, mert szívesebben szereznének 1-1 pontot a hosszabbításban, ahelyett, hogy a meccs elvesztését kockáztatnák (és 0 pontot szereznének).

Jégkorong-büntetések magyarázata – Sweet Spot Squaddal

22 kapcsolódó kérdés található

Mit jelent a 2 és 10 a jégkorongban?

VÁLASZ: Ha egy játékos kisebb és szabálysértési büntetést kap, a teljes tizenkét percet (2+10) egymás után le kell töltenie . Az a további játékos, akit csapatának a boxba kell helyeznie, a lerövidített időt szolgálja (nem maga a Kiskorú).

Mi az a GF a jégkorongban?

GF – Gólok – A csapat által szerzett gólok száma. GA – Gólok ellen – A csapat ellen szerzett gólok száma. OTW - Hosszabbítási győzelem.

Mi a különbség a gólok és a pontok között a jégkorongban?

Egy jégkorongozónál egy gól vagy egy gólpassz is pontnak számít; így az adott játékos által szerzett gólok száma plusz a gólpasszok száma megegyezik az adott játékos által szerzett pontok számával . Egy szabály azonban azt mondja, hogy egy lőtt gólért egy játékos csak egy pontot írhat jóvá.

Egy gól 2 pontot ér a jégkorongban?

Minden gól vagy gólpassz egy pontot ad. Egy gól valójában három pontot is eredményezhet: egyet a gólkirály, egyet az elsődleges gólpasszt adó játékos, egyet pedig a másodlagos gólpasszt adó játékosnak. (2) A tabellán pontokat a csapatok kapnak a győzelem vagy vereség körülményei alapján .

Mit jelent az STRK a jégkorongban?

STRK - Streak Az STRK egy közelmúltbeli csapat győzelmi, vereség- vagy hosszabbítási/lövéses vereség sorozatát jelenti. Például, ha a csapat L10 értéke 6-4 volt, az STRK statisztika W6 értéket jeleníthet meg, ami azt jelenti, hogy a csapat megnyerte az utolsó 6 egymást követő meccsét.

Volt valamelyik NFL-csapatnak 2 meccse egy szezonban?

Négy szezonban (1986, 1997, 2016 és 2018) két döntetlen volt a hosszabbítás bevezetése óta. A legutóbbi döntetlenre 2020. szeptember 27-én került sor, amikor a Cincinnati Bengals és a Philadelphia Eagles 23–23-as döntetlent játszott.

Volt valaha egy NFL-csapatnak 2 meccse egy szezonban?

Az NFL legutóbb 2016-ban játszott két döntetlent egy szezonban, amikor a Seattle Seahawks és az Arizona Cardinals egy döntetlent játszott, a Washington Redskins és a Cincinnati Bengals pedig a másikat. ... Az NFL 1974-ben életbe léptette a hirtelen halálos hosszabbítást az alapszakasz meccseire.

Mi történik, ha egy NHL-meccs a 6. hosszabbításba kerül?

Az alapszakasz során, ha 60 percnyi szabályos játék után döntetlen a meccs , egy további 5 perces hosszabbítás kerül hozzáadásra . Ha egy játékos ez idő alatt gólt szerez, a játék automatikusan véget ér, és csapata lesz a győztes. A hosszabbításban el nem dőlt meccsek szétlövésbe esnek.

Miért hívják jégkorongnak?

A jégkorong elnevezést – ahogy a szervezett játékot elterjedték – a francia hoquet (pásztorbot) szónak tulajdonították . A jégpálya kifejezést, amely a kijelölt játékterületre utal, eredetileg a 18. századi skóciai curlingben használták.

Hány pontot kapnak az NHL-esek egy gólért?

Minden „gól” egy pontot számít a játékos rekordjában. Ha egy játékos gólt szerez, a gólpasszt a közvetlenül a gól előtti játékban részt vevő játékosnak vagy játékosoknak kell jóváírni, de két gólpassznál több gólpassz nem adható. Minden „assziszt” egy pontot számít a játékos rekordjában.

A gólok többet érnek, mint a gólpasszok?

A rangsor az egyes játékosok mindenkori pontjainak összehasonlításán alapul, amelyek gólpasszok helyett gólok voltak. ... (Ez nem ugyanaz, mintha egy játékos összes gólját elosztanánk az összesített pontjával.) Azon játékosok, akik több gólt szereztek, mint gólpasszt, 1,00-nál nagyobb arányt kapnak .

Tud rúgni a korongot jégkorongban?

(c) A korong elrúgása megengedett, feltéve, hogy a korongot nem egy támadó játékos rúgta el, és nem került a kapuba közvetlenül vagy bármely játékos, beleértve a kapust, elhárítása után.

Be tudod dobni a korongot a hálóba?

Kisbüntetéssel kell sújtani egy kapust , ha szándékosan tartja a korongot olyan módon, amely a Játékvezető véleménye szerint szükségtelen játékmegszakítást okoz. A kapust kisebb büntetést kell kiszabni, ha a korongot előredobja az ellenfél hálója felé.

Tud egy kapus gólt rúgni a jégkorongban?

A kapus úgy szerezhet gólt, hogy a korongot a hálóba lövi , vagy ha az ellenfél öngólt lőtt, csapata utolsó játékosaként kapja meg a korongot.

Volt valamelyik NHL-kapus kapitány?

Az NHL történetében hat kapus volt hivatalos csapatkapitány: John Ross Roach (Toronto St. Patricks): 1924–25-ös szezon. George Hainsworth (Montreal Canadiens): 1932–1933-as szezon.

Milyen a jó xGF%?

Várható gólok – (xG) – egy statisztika, amely a lövés minőségét vizsgálja, hogy megkísérelje megtippelni a játékosok és a csapatok gólvárását. ... Ha egy chicagói játékos xGF%-a 50% ALATT van, akkor Chicago-t az ellenfelek BE pontozták, amikor a jégen volt. Tehát 50% felett = jó … 50% alatt = rossz.

Mi az 5 fajta büntetés a jégkorongban?

A különböző típusú büntetések a következők: kisebb, nagy, kötelességszegés, mérkőzésbüntetés és büntetőlövés . Egy játékos egyszerre kaphat ezeknek a büntetéseknek a kombinációját.

Mi az a pofonlövés a jégkorongban?

A jégkorongban a pofonlövés (más néven pofonlövés) a legnehezebb lövés, amit el lehet végezni . Négy szakasza van, amelyeket egy gördülékeny mozdulattal hajtanak végre, hogy a korong a hálóba repüljön: A játékos vállmagasságig vagy magasabbra tekerje fel jégkorongját.

Milyen vastag a jég a jégkorongpályán?

A jég csak körülbelül egy hüvelyk vastag , amikor minden elkészült. Ezenkívül a National Hockey League jégpálya hivatalos mérete 200 láb hosszú és 85 láb széles. Egy ekkora felületű jégtakaró elkészítéséhez körülbelül 10 600 gallon vízre van szükség.