Senna jobb volt, mint Prost?

Pontszám: 4,8/5 ( 5 szavazat )

A Prost–Senna rivalizálás a brazil pilóta, Ayrton Senna és Alain Prost francia pilóta közötti Forma-1-es rivalizálás volt. ... Csapattársként Senna és Prost az 1988-as és 1989-es szezonban megrendezett 32 versenyből 25-öt megnyertek. Senna 14 győzelmet és 26 pole pozíciót, míg Prost 11 győzelmet és 4 pole pozíciót szerzett.

Prost és Senna barátok lettek?

Prost és Senna az 1993-as szezon végén összejött és kibékült, amikor a brazil a szezon utolsó ausztráliai versenye után felhúzta riválisát a dobogó legfelső fokára. „A pódium után Ayrton azt nyilatkozta, hogy újra beszél velem” – emlékezett Prost. „Hetente egyszer-kétszer felhívott.

Senna a legjobb F1-es pilóta?

Ezalatt az idő alatt megerősítette igényét a sportág minden idők egyik legjobb versenyzőjeként. Senna összesen 162 versenyen 41 győzelmet aratott , és három F1-es bajnoki címet nyert a futam korai befejezése előtt. Senna talán leginkább a saját csapattársával, Alain Prosttal folytatott rivalizálásáról volt ismert.

Miért Senna a legjobb sofőr?

Háromszoros világbajnok volt, és még mindig a történelem legjobb öt versenyzője között szerepel, ha futamgyőzelmekről és pole pozíciókról van szó. Maradandó öröksége az, ahogyan átalakította a sportot: ügyessége és vezetési stílusa megváltoztatta az F1-es autók gyártási módját , még akkor is, ha halála megváltoztatta a biztonsági szabályokat.

Senna a legjobb valaha?

2009-ben Ayrton Sennát minden idők legjobb Forma-1-es pilótájának választották az AUTOSPORT magazin által végzett, 217 világbajnoki versenyzőtársa körében végzett egyedülálló szavazáson.

Senna vs Prost: A legnagyobb rivalizálás az F1 történetében?