Ancelotti jó játékos volt?

Pontszám: 4,3/5 ( 62 szavazat )

A világklasszis játékos, Ancelotti kreatív, óvatos és hatékony középpályás volt, aki vezetői képességéről, ügyességéről, labdás higgadtságáról és szervezőképességéről volt ismert; generációja egyik legjobb olasz középpályásaként tartják számon.

Mit nyert Carlo Ancelotti játékosként?

Az olasz labdarúgó-válogatott Ancelotti 1992-ben bejelentette, hogy visszavonul hivatásos labdarúgóként. Ez idő alatt két bajnokot, két Interkontinentális Kupát , két Európai Szuperkupát, három Serie A-bajnokságot, négy Olasz Kupát és egy Olasz Szuperkupát nyert. Két világbajnokságon is részt vett.

Miért hagyta el Ancelotti a Realt?

A francia játékos hétfőn azt mondta, azért döntött a távozás mellett, mert a klubnak "már nincs bennem annyi hite, amire szükségem lenne" . A Real korábbi középpályása ez a második alkalom, hogy elhagyja menedzseri szerepét. 2018-ban távozott, miután első varázslata során kilenc jelentős kitüntetést nyert, köztük három Bajnokok Ligáját.

Hány trófeát nyert Ancelotti játékosként?

Pályafutása során 20 trófeát nyert, és egyike annak a három menedzsernek, aki háromszor nyerte meg az Európa Kupát vagy az UEFA Bajnokok Ligáját, kétszer az AC Milannal és egyszer a Real Madriddal.

Melyik menedzser nyerte a legtöbb trófeát?