A röplabdában mi az a tüske?

Pontszám: 4,9/5 ( 56 szavazat )

A röplabdában a tüskézés az a művelet, amikor a labdát hatékonyan és agresszíven a háló fölött az ellenfél pályájára csapják . Sok tekintetben a röplabda kiütésének mechanizmusa nem különbözik teljesen a kosárlabda sportágban a slam dunkingtól vagy a teniszben a slam dunkingtól.

Hogyan írja le a tüskét a röplabdában?

A röplabda megütése azt jelenti, hogy a labdát erőteljesen a padló felé ütöd az ellenfél háló oldalán . Megvárod, míg a beállító a háló mellé helyezi a labdát, majd közeledsz a labdához, ugrasz, és belevágsz a "kill"-ba. Ha a labda azelőtt éri el a padlót, hogy a másik csapat visszaszerezhetné, a csapatod pontot kap.

Hogy hívják a tüskét a röplabdában?

Jump adogatás – Olyan adogatás, amelyben az adogató közeledik és megugrik, hogy eltalálja a labdát, miközben a levegőben van, hogy a labdát pörgetéssel a háló fölé küldje úgy, hogy a labda teteje lefelé forog a padló felé a passzolók szemszögéből. Ezt az adogatást „Spike szervának” is nevezik.

Mi a különbség a tüske és a szett között a röplabdában?

Szett: A labda felállítása azt jelenti, hogy a játékos úgy helyezi el a labdát, hogy egy csapattársa a háló fölé rúgja. ... A szetterek ujjbegyükkel a magasba lökték a labdát, ahol a támadó a háló fölé rúghatja. Tüske: A labda szúrása azt jelenti, hogy nagy erővel a másik csapat térfelére kell ütni.

Mikor használnak tüskét a röplabdában?

A játékos csak akkor billentheti fel a labdát egy röplabda tüske során, ha azt tisztán eltalálták (nem kell elkapni vagy dobni). A röplabda tüske akkor fejeződik be , amikor a labda áthalad a hálón, és a pálya másik oldalán landol (vagy az ellenfél egyik játékosa megérinti).

Röplabda ütés (a legjobb oktatóanyag kezdőknek)

20 kapcsolódó kérdés található

Hogyan lehet illegálisan röplabdázni?

A labdát tüskés játékos úgy teszi , hogy nyitott tenyerével üti a labdát . A támadó az ujjai hegyével is billentheti a labdát. Bizonyos körülmények között a játékos csukott ököllel átütheti azt, ami törvényes. Ha azonban egy támadó "emelést" hajt végre, illegálisnak minősül.

Mit jelent az 5-ös a röplabdában?

5: Az 5 a bal oldali antennához beállított magas érték, ahol egy külső támadó eltalálhatja . 4: A 4 egy gyors (lövés) készlet a bal antennához, ahol egy külső támadó eltalálhatja.

Meddig lehet megérinteni a röplabdát?

Játékmenet. Az adogatás után minden csapat megpróbálja átküldeni a labdát a pálya másik oldalára. Egy csapat legfeljebb háromszor érintheti meg a labdát . Ugyanaz a játékos nem érintheti meg a labdát kétszer egymás után.

Mit jelent az ACE a röplabdában?

Ászok: A szolgál, hogy az eredmények közvetlenül egy pontot . Érintetlenül találja el az ellenfél padlóját. Ha az ellenfél passzolja az 1. labdát, de az nem tartható játékban. Ha hivatalos hívások emelik fel a kagylót. Ha a fogadó csapat rotáción kívül van.

Egy szetter meg tudja ütni a labdát?

A röplabda sportban nincsenek tüskék szetter nélkül . ... A szetter minden sikeres röplabdacsapat energiaforrása. A beállító elsődleges feladatai a játék hívása, a támadások irányítása, és természetesen a labda beállítása a csapat ütőinek, hogy átíveljék a hálót és gólt szerezzenek.

Mi volt a röplabda eredeti neve?

Az eredeti nevén „mintonette ” röplabda az amerikai William G. Morgan ötlete volt, aki 1895-ben állt elő az új sportág ötletével.

Mit nevezel röplabda játékosnak?

Szállító , külső ütő / bal oldali ütő, középső ütő, ellentétes ütő / jobb oldali ütő és Libero / védekező specialista. Ezen pozíciók mindegyike sajátos, kulcsszerepet játszik egy röplabda-mérkőzés megnyerésében. ... A liberók védekező játékosok, akik felelősek a támadások fogadásáért vagy az adogatásért.

Milyen magasra kell ugrani ahhoz, hogy röplabdát lőhessen?

A LEGJOBB módja annak, hogy megtanuljunk tüskézni, ha először 2 méter magas labdákat ütünk a 3 méteres (más néven 10 láb vagy hátsó sor tüske) vonalról. Ha akarja, magasabbra állíthatja (lásd a magasabb sorozatok hatását ebben a cikkben máshol), de érdemes a 3 méteres vonalnál kezdeni, majd a gyakorlat és a szezon alakulásával közelebb kell lépnie.

Mi az 5 alapkészség a röplabdában?

A következőket írják le: adogatás, passzolás (alkar alatti passz), beállítás (fej feletti passz), támadási lehetőségek (ütés/spiking) , blokkolás (támadási és védekezési pozícióból) és védekezési képességek (gurulás és csúsztatás).

Szolgálhat egy libero?

Bármelyik Libero szolgálhat, amíg csak egy szolgálati forgási pozícióban van . ... Ha Libero #14 már a pályán volt, vagy ha nem volt befejezett rally a Libero cseréi között, az alapjátékosnak és a Libero #14-nek cserélnie kell, és az alapjátékos vissza kell térnie az 1. pozícióba.

Tudsz két kézzel tüskézni a röplabdában?

Ha szabadtéri 2-es vagy 3-as játékkal játszol, van egy további megkötés – a háló feletti "szetteknek" közvetlenül előre vagy közvetlenül hátra kell haladniuk a játékos testéhez képest. > > De néhány kisebb játékos időnként két kézzel üti el a labdát. Amolyan kétkezes tüske a hátsó sorból.

Használhatjuk a fejet a röplabdában?

Szándékosan vagy véletlenül a fej használata teljesen legális játék a röplabdában . Valójában bármely testrészét használhatja a labda megjátszásához, mindaddig, amíg magát a műveletet megfelelően hajtják végre. ... Tudod fejjel ütni a labdát röplabdában?

Mit jelent az 5'2 a röplabdában?

Az 5-2: Egy szetter mindig az első sorban, egy szetter mindig a hátsó sorban . Ez változatosabbá teszi a játékokat és a stratégiákat. A 4-2: Ezt a rendszert a legjobban a játékot kezdő fiatal sportolók használhatják. A szetter mindig az első sorban van, hogy elkerülje a túlzott rohanást és a zavart.

Mit jelent a 4 a röplabdában?

Négy. A négyes szett olyan szett, amely magasra megy a külső ütőhöz . Kettő.

Mit jelent a 6'3 a röplabdában?

A 6-3 rendszer ezt teszi. Három játékost jelölnek ki setternek , bár továbbra is ütnek. Ezt a hármat nem szomszédos pozícióba helyezi a forgatás során, például 1-3-5. Amikor az egyik játékos a 2. vagy 3. pozícióban van, beállítja.

Tudok röplabdázni, ha alacsony vagyok?

És milyen rövid túl rövid a röplabdához? Nem lehetsz túl alacsony ahhoz, hogy röplabda játékos legyél . Általánosságban elmondható, hogy a röplabda „Libero” pozíciójával az alacsonyabb játékosok tudnak a legjobban „ásni” tüskéket vagy lövéseket a többi játékostól.

Miért nem tud liberos Spike?

A Libero nem üthet ki egy labdát sehonnan, ha az érintkezés pillanatában a labda teljesen magasabban van, mint a háló teteje . ... A labdát szabadon meg lehet támadni, ha a Libero ugyanazt a szettet hajtja végre a 10 méteres vonal mögül.