Venezuela kijutott valaha a világbajnokságra?

Pontszám: 4,9/5 ( 37 szavazat )

Venezuela nem vett részt a labdarúgó-világbajnokság selejtezőjében az 1966-os selejtezőig , amelyben döntetlent játszottak Uruguayjal és Peruval, de négy meccsen nem tudott pontot szerezni. ... Csak az 1994-es sorozatig, amikor legyőzték Ecuadort, nem szereztek újabb vb-selejtezőt.

Venezuela játszott a világbajnokságon?

Nemzetközi. A venezuelai labdarúgó-válogatott 1938-ban játszotta első mérkőzését, és azóta Dél-Amerika egyik leggyengébb csapata. Miután Ecuador kijutott a 2002-es labdarúgó-világbajnokságra, Venezuela az egyetlen CONMEBOL-tag, aki még soha nem szerepelt világbajnoki döntőn .

Ki a legjobb venezuelai futballista?

1. Leonardo Jardim (1974 - ) 56,99-es HPI-jével Leonardo Jardim a leghíresebb venezuelai futballista.

Szíria kijutott valaha a világbajnokságra?

Szíria még soha nem kvalifikálta magát a világbajnokságra . ... Szíria azonban hat Ázsia Kupában szerepelt, az utolsó a 2019-es, de mindegyik alkalommal kiesett a csoportkörben.

Irak kvalifikálta magát a világbajnokságra?

2020-as évek – Megújult remény. Katanec irányításával Irak bejutott a 2022-es labdarúgó-világbajnokság harmadik fordulójába, nyolc mérkőzésből öt győzelmet aratott, beleértve az Irán elleni 2–1-es győzelmet.

Hogyan jutott ki a világbajnokságra egy mindössze 335 000 lakosú ország

36 kapcsolódó kérdés található

Az USA benne van a 2022-es világbajnokságon?

KANADA. Az Egyesült Államok újabb pontot szerzett a 2022-es labdarúgó-világbajnokságra való kijutáshoz vezető úton, amikor 1-1-es döntetlent játszott... Brenden Aaronson az 55. percben lőtt az USA egyetlen góljával, de Kanada nem sokkal később egyenlített, amikor a gyors szélső Alphonso Davies mindössze hét perccel később Cyle Larint támadta meg.

Mi a FIFA-ranglista Indiában?

India továbbra is a 105. helyen áll a FIFA legutóbbi, csütörtökön frissített ranglistáján. A 2022-es labdarúgó-világbajnokság legutóbbi két selejtezőmérkőzésén szerzett pontok segítik őket abban, hogy pozíciójukban maradjanak.

Hogyan zajlanak a világbajnoki selejtezők?

Első forduló: 12 csapat (35–46. helyezett) játszott hazai és idegenbeli két mérkőzésen keresztül. ... Harmadik kör: A második fordulóból továbbjutott 12 csapatot két 6 fős csoportba osztják, hogy hazai és idegenbeli oda-visszavágós mérkőzéseket vívjanak. Minden csoport első két helyezettje jut ki a világbajnokságra.

Biztonságos Venezuelában?

Tudnia kell, hogy Venezuela nem biztonságos a turisták számára . Az Egyesült Államok külügyminisztériuma felhívást tett közzé minden turistának, hogy gondolja át Venezuelába utazását a bűnözés, a polgári zavargások, a rossz egészségügyi infrastruktúra és az amerikai állampolgárok fogva tartása miatt. Számos olyan terület van, amely rendkívül veszélyes.

Miért hívják Venezuelát vinotinto-nak?

Ingeik hagyományos bordó színe miatt La Vinotinto ("vörösbor") becenevet kaptak. ... 2019 decemberében Venezuela rendelkezik a legmagasabb pozícióval a FIFA világranglistáján azon csapatok közül, amelyek még nem jutottak ki a világbajnokságra, a 25. helyen áll.

Ki a legjobb kolumbiai focista?

Íme, 10 olyan futballista, aki letette névjegyét a kolumbiai futballcsapatban és a világban.
  • Marcos 'El olímpico' Coll. (Kolumbia: 1956-1962) ...
  • Willington 'el Viejo Willy' Ortiz. ...
  • Arnoldo 'el Guajiro' Iguarán. ...
  • Carlos "El pibe" Valderrama. ...
  • René 'El loco' Higuita. ...
  • Freddy Rincón. ...
  • Tino Asprilla. ...
  • Faryd Mondragón.

Miért visel Venezuela gesztenyebarna színt?

Vannak, akik szerint a sötétvörös szín a venezuelai hadsereg színe volt, a harmadik, leglogikusabb magyarázat szerint a venezuelai szövetség meg akarta különböztetni a venezuelai csapat színeit a kolumbiai és ecuadori csapat színétől .

Ki nyerte a tegnapi Mexikó–Venezuela focimeccset?

A mexikói U-23-as válogatott 3-0-ra kikapott a venezuelai válogatotttól a Sam Boyd Stadionban.

Venezuela Concacafban van?

Az Official Concacaf App Venezuela hátulról érkezett, kétszer is betalált büntetőrúgásokból, és 2-1-re legyőzte a vendég El Salvadort egy nemzetközi barátságos mérkőzésen szerdán az Estadio Metropolitanóban.

Ki a Serie A legjobb játékosa?

Lukaku megnyeri a Serie A legjobb összesített MVP-díját, míg Ronaldo a legjobb támadó. Az Inter Milan játékosát, Romelu Lukakut választották a Serie A legjobb MVP-jének, miután az Inter Milan 11 év után először nyerte meg a bajnoki címet. A belga válogatott játékos 24 bajnoki gólt szerzett és 11 gólpasszt adott.

Milyen a viszony Szíria és Irán között?

Szíria és Irán stratégiai szövetségesek . Szíriát általában Irán „legközelebbi szövetségesének” nevezik, ennek ellenére a Szíriában uralkodó világi Baath Párt arab nacionalizmus ideológiája és az Iráni Iszlám Köztársaság pániszlamista politikája között ideológiai ellentét áll fenn.

India játszik valaha a FIFA-val?

India (nyolc meccsből hét pont) a harmadik helyen végzett a 2022-es labdarúgó-világbajnokság és az AFC Asian Cup 2023 közös selejtezőjében, és bejut az Ázsiai Kupa-selejtező harmadik fordulójába, amely idén novemberben kezdődik.

Irán nyert világbajnokságot?

Kontinentális szinten Irán három Ázsiai Kupa-bajnokságot nyert 1968-ban, 1972-ben és 1976-ban. ... A FIFA világbajnokságon Irán ötször (1978, 1998, 2006, 2014 és 2018) jutott tovább, és soha nem jutott tovább csoportos szakaszok; mindössze két meccset nyertek meg: az Egyesült Államok ellen 1998-ban és Marokkó ellen 2018-ban.

Irak biztonságos?

Ne utazzon Irakba , beleértve Irak Kurdisztáni Régióját: a bizonytalan biztonsági helyzet és az erőszak, a fegyveres konfliktusok, az emberrablás és a terrortámadás nagyon magas kockázata (lásd: Biztonság) miatt a COVID-19 világjárvány egészségügyi kockázatai és a jelentős zavarok a globális utazásban.

Mikor lett Nepál a FIFA tagja?

1970 -ben Nepál a FIFA tagja lett. Két évvel később Nepál csatlakozott az Ázsiai Labdarúgó Szövetséghez (AFC). Ezzel Nepál 1972. október 13-án játszotta első nemzetközi mérkőzését, ahol 2–6-ra kikapott a Kínai Népköztársaságtól.