Nishikori nyert Grand Slam-versenyt?

Pontszám: 4,2/5 ( 13 szavazat )

Kei Nishikori japán profi teniszező. Ő a második férfi japán játékos, aki egyéniben a legjobb 5 közé került, és az egyetlen, aki ezt tette az Open Era-ban. Nishikori először 2015 márciusában érte el pályafutása csúcsán egyéniben a világranglistán a 4. helyet.

Novak Djokovic hányszor nyert Grand Slam-bajnokságot?

Történelmi eredmények. Djokovic 20 Grand Slam-címet (major) nyert, holtversenyben Roger Federerrel és Rafael Nadallal, Federer (1.) és Nadal (2.) után a harmadik férfi játékos, aki elérte ezt a bravúrt. Egyike annak a nyolc játékosnak, aki minden időkben megszerezte a karrier Grand Slam-bajnokságot férfi egyesben.

Ki a legjobban fizetett teniszező?

Federer a legjobban fizetett teniszező, háromszor annyit keres, mint Djokovic a támogatásokból, és összesen 84 millió dollárt. Djokovic a negyedik helyen áll 33,4 millió dollárral, a pénzdíjjal együtt, Naomi Osaka (55,2 millió dollár) és Serena Williams (35,5 millió dollár) mögött.

Novak Djokovic megnyerte mind a négy Grand Slam-bajnokságot?

Djokovic 7 címet nyert füves pályán, ebből hat wimbledoni címet. ... Djokovic az egyetlen játékos, aki mind a négy Grand Slam-versenyen legyőzte Federert és Nadalt . Ő az egyetlen, aki több Grand Slam-döntőt, többszörös Masters-döntőt és az év végi bajnokság döntőjét is legyőzte.

Kinek van a leggyorsabb szervája a teniszben?

A valaha feljegyzett leggyorsabb teniszadogatás egy elképesztő 263,4 km/h (163,7 mph), Sam Groth 2012-ben.

3. nap – döntők: Baku Grand Slam 2021