Anyawell megnyerte a Királykupát?

Pontszám: 5/5 ( 54 szavazat )

A világon csak egyetlen külföldi csapatnak van Copa del Rey – Spanyolország fő hazai kupája – kupaszekrényében. Az a történet, hogy miként került Motherwellre, aki ma is a díjat adják, kevésbé elbeszélt történet a klub történetében.

Melyik skót klub nyerte a Királykupát?

A Motherwell története során számos bajnoki címet és kupát nyert, amely hat jelentős hazai trófeasikert tartalmaz.

Milyen trófeákat nyert Motherwell?

Kitüntetések
  • A skót liga bajnoka (1) ...
  • A skót liga második helyezettje (7)...
  • Skót Kupa-győztesek (2) ...
  • A Skót Kupa második helyezettje (6)...
  • Skót Ligakupa-győztesek (1) ...
  • A Skót Ligakupa második helyezettje (3)...
  • Skót első osztály bajnok (2) ...
  • Skót másodosztályú bajnok (2)

Melyik nem spanyol csapat nyerte a Király Kupát?

Az FC Barcelona több Király-kupa-bajnokságot nyert, mint bármely más csapat, és 11 győzelemmel verte a rivális Real Madridot.

Kinek van a legmagasabb Copa del Rey-je?

A Barcelona a verseny legsikeresebb klubja, összesítésben 31. bajnoki címét szerezte meg az Athletic Bilbao ellen a 2021-es döntőben az Estadio de La Cartujában. A második legtöbb címet az Athletic Bilbao birtokolja 23-mal, míg a Real Madrid a harmadik 19-cel.

A COPA DEL REY GYŐZTES TÖRTÉNETE | 1903 - 2019 | MINDEN NYERTES |

19 kapcsolódó kérdés található

Kinek van több La Liga címe?

A La Ligában a kezdetek óta összesen 62 csapat versenyzett. Kilenc csapatot koronáztak bajnokokká, a Real Madrid 34-szer, a Barcelona pedig 26-szor nyert rekordot.

Ki nyerte a legtöbb Bajnokok Ligáját?

A Real Madrid messze a legeredményesebb csapat az Európa Kupa történetében, összesen 13 alkalommal vihette haza a rangos trófeát. A Los Blancos legközelebbi riválisa a címek tekintetében az AC Milan, amely hétszer nyerte meg a Bajnokok Ligáját, legutóbb 2007-ben a Liverpool ellen.

Motherwell katolikus vagy protestáns?

A Miasszonyunk-templom, közismertebb nevén Motherwell Cathedral, egy római katolikus katedrális, amely a Motherwell római katolikus egyházmegye anyatemploma.

Ki a Motherwells gólkirálya?

Gólok
  • A legtöbb gól a bajnokságban: Hughie Ferguson, 284, 1916–1925.
  • A legtöbb ligagól a második világháború óta: Pat Quinn, 83, 1955–1962.
  • A legtöbb ligagól egy szezonban: Willie MacFadyen, 52, 1931/1932-es szezon.
  • A legtöbb SPL Liga gól: Scott McDonald, 42.
  • A legtöbb SPL League-gól egy szezonban: Michael Higdon, 26.

Hányszor nyerte meg a Real Madrid a Királykupát?

A hazai labdarúgásban 66 trófeát szerzett a klub; rekord 34 La Liga cím, 19 Copa del Rey, 11 Supercopa de España, egy Copa Eva Duarte és egy Copa de la Liga.

A Motherwell katolikus klub?

Motherwell Fc: Skócia Premier Buddhist Clubja.

Mikor nyerte utoljára a Real Madrid a Királykupát?

A meccs a Real Madrid és a Barcelona közötti El Clásico volt 2014. április 16-án a valenciai Mestallában, így ez volt a hetedik ilyen Királykupa-döntő (a legutóbbi meccset szintén a Mestallában játszották 2011. április 20-án). A Real Madrid 2–1-es győzelme után 19. alkalommal nyerte meg a kupát.

Nyerte már valaki a Bajnokok Ligáját 3 csapattal?

Clarence Seedorf (Surinam) megnyerte a Bajnokok Ligáját rekordnak számító három különböző klubbal: Ajaxszal (Hollandia), Real Madriddal (Spanyolország) és AC Milannal (Olaszország).

Melyik csapat szerepelt a legtöbbször a Bajnokok Ligája történetében?

A Real Madrid Európa labdarúgó-klubja, amely a legtöbbször szerepelt az UEFA Bajnokok Ligájában, 51 alkalommal vett részt a tornán, 1955 óta 451 mérkőzést játszottak le.

Kié a Real Madrid és a Barcelona?

Spanyolországban pedig a két legsikeresebb klub, a Barcelona és a Real Madrid 100%-ban a szurkolóik tulajdonában van. Az 1990-es és 2000-es években ez pénzügyi előnyhöz juttatta a spanyol óriáscégeket angliai és olaszországi riválisaikkal szemben.

Kinek van több Bajnokok Ligája címe Messinek vagy Ronaldónak?

Hány bajnokot nyertek? A portugál szupersztár ötször, míg Messi négyszer nyerte meg a Bajnokok Ligáját. Az argentin varázsló csak a Barcelonával emelhette a magasba a trófeát, ahol profi pályafutását töltötte, mielőtt a PSG-hez szerződött.

Kinek van több címe a Real Madridnak vagy a Barcelona-nak?

De hogyan viszonyul a két csapat a megszerzett trófeákhoz? A Real Madrid 119 trófeát gyűjtött össze regionális, nemzeti, kontinens és globális versenyeken. A Barcelona viszont 130 címet gyűjtött össze története során.

Hány Copa Américát játszott Messi?

15 év telt el azóta, hogy Messi először képviselte Argentínát egy nagy tornán, és négy világbajnokság és hat Copa America- szereplés után, 53 meccsen, végre megszerezte a nagy nemzetközi címet, amelyre – és hazája – vágyott.