Mayo-nak van dobócsapata?

Pontszám: 4,2/5 ( 70 szavazat )

A Mayo megyei hurlingcsapat képviseli Mayót a hurlingban, és Mayo GAA, a Gael Athletic Association megyei igazgatósága irányítja. A csapat a Nicky Rackard Kupában és a National Hurling League-ben versenyez.

Hány hurling klub van Mayóban?

Jelenleg a versenynek négy csapata van: Tooreen, Ballyhaunis, Castlebar és Westport.

Hány GAA klub van Mayóban?

2030-ra mind a nyolc klub Senior/Junior státuszba kerül.

Mayo megnyerheti egész Írországot?

1951. szeptember 23-a volt, és a nyugat-írországi Mayo, az elszegényedett megye éppen most nyerte meg az össz-írországi szenior labdarúgó-bajnokság döntőjét. ... A feldühödött pap ezután kimondta a végzetes szavakat: „Amíg mindannyian éltek, Mayo nem nyer még egy egész Írországot .”

Miért nem nyerhet Mayo egész Írországot?

Mayo 70 éve nem nyerte meg a gael focidöntőt, mióta legyőzte County Meath-et . A legenda szerint egy feldühödött pap átkot sújtott a csapatra, miután láthatóan nem rótták le tiszteletüket a temetésen, amelyet a győzelem után hazatért.