Kanu nyert epl?

Pontszám: 4,9/5 ( 62 szavazat )

Kanu többek között egy UEFA Bajnokok Ligája-érmet, egy UEFA-kupa-érmet, három FA-kupa-érmet és két afrikai év játékosa díjat nyert. ... Egyike azon kevés játékosoknak, akik megnyerték a Premier League-et, az FA-kupát, a Bajnokok Ligáját, az UEFA-kupát és az olimpiai aranyérmet.

Kanu begyűjtötte a Bajnokok Ligáját?

Az AJAX Amsterdam győzelme az AC Milan felett az idei ( 1995 ) Európa Bajnokok Kupája döntőjében, május 24-én, nigériai sztárjai, Finidi George és Nwankwo Kanu óriási hozzájárulásának köszönhető.

Kanu megnyerte a Nemzetek Kupáját?

Nigéria háromszor nyerte meg az Afrikai Nemzetek Kupáját, legutóbb 2013-ban, amikor Enyeama és társai segítették a Super Eagles győzelmét Dél-Afrikában.

Ki a leggazdagabb játékos Nigériában 2020-ban?

1. John Obi Mikel – nettó vagyona 23 milliárd ₦. John Mikel Obi a leggazdagabb nigériai labdarúgó. Nigéria leggazdagabb labdarúgója Mikel Obi, aki a legtöbbet a Chelsea-ben játszotta.

Miért a Robson Kanu a 4?

"Nwankwo Kanu, a nigériai labdarúgó, mert bennem van nigériai vér, és ugyanaz a vezetékneve, mint én . Korábban a 4-es számot viselte Nigéria színeiben, és a West Bromban is játszott."

FRISSÍTÉS: SALAH, MANE, KANU ÉS TOVÁBBI AFRIKAI, AKI GYŐZTE A PREMIER LIGÁT

15 kapcsolódó kérdés található

Hányszor nyerte el Drogba Afrika legjobb játékosát?

Samuel Eto'o és Yaya Touré azok a játékosok, akik a legtöbbször nyerték el a díjat (egyenként 4 győzelem), Didier Drogba a legtöbb második helyezett (4), a legtöbb harmadik helyezett (3) és a legtöbb. alkalommal az első háromban ( 9 ).

Ki az első afrikai, aki megnyerte a Bajnokok Ligáját?

A Chelsea játékosa, Edouard Mendy lett az első afrikai kapus, aki jelenlegi formájában Bajnokok Ligája címet nyert, miután a Chelsea legyőzte a Manchester Cityt a ma esti fináléban. A feljegyzések szerint a zimbabwei Bruce Grobbelaar 1984-ben, a Liverpoollal nyerte meg a bajnoki címet az Európa-kupa korszakában.

Melyik államból származik Mikel Obi?

Mikel Jos-ban, Plateau államban született, Michael Obi fiaként, aki államközi közlekedési vállalatot vezet Jos-ban. Apja az igbok etnikai csoport tagja volt.

Ki Afrika legjobbja 2020-ban?

A nigériai és Lille támadója, Victor Osimhen nyerte a 2020-as Marc-Vivien Foe-díjat a francia Ligue 1 legjobb afrikai játékosának járó díjat. A csatár a Lille korábbi játékosa, az elefántcsontparti szélső, Nicolas Pepe utódja, aki tavaly hagyta el Franciaországot, hogy az Arsenalhoz igazoljon.

Ki nyerte a 2020-as Aranylabdát?

Mivel a COVID-19 világjárvány miatt idén törölték az Aranylabdát, a csütörtöki kitüntetések voltak a legkiemelkedőbb egyéni díjak, amelyeket 2020-ban a világ futballjában osztottak ki. Robert Lewandowski és Lucy Bronze voltak a nagy nyertesek, akik a férfi és női játékosokat vihették haza. az év kitüntetései, ill.

Ki nyerte az év afrikai labdarúgója díjat 2021-ben?

Mendy kulcsszerepet játszott abban, hogy a Chelsea a Premier League-en keresztül megszerezte a legjobb négyet, valamint a kékek májusi portói diadala, az Európa Kupa megszerzése érdekében. Most elnyerte a „Legjobb afrikai nemzetközi” díjat a 2021-es Ghana Football Awards-on, ezzel zárja le tökéletes első évét Angliában.

Robson Kanu miért nem játszik Walesben?

Robson-Kanu, aki márciusban kapta meg legutóbbi behívását Mexikó ellen, hazaküldték az utolsó nemzetközi táborból, miután megsértette a csapatszállodában a kijárási tilalmat, és nem volt része a múlt heti portugáliai walesi edzőtábornak, amelyre Page nevezte. egy 28 fős osztag.

Miért vonult nyugdíjba Jay Jay Okocha?

A Paris Saint-Germain korábbi támadóközéppályása elmondta, hogy a játékidő hiánya nagyban befolyásolta azt a döntését, hogy abbahagyja a körbőrjátékot. És miután öt különböző országban játszott: Németországban, Törökországban, Franciaországban, Katarban és Angliában, úgy döntött, hogy felhagy.

Jay Jay Okocha legenda?

A Bundesliga Legends Network illusztris hálózatába bekerült korábbi nagyok elit csoportjának legújabb tagja, Okocha 1992 és 1996 között gyújtotta fel Németország játékterét, amikor a nigériai ász 90 emlékezetes meccsen 18 gólt szerzett és 13 gólpasszt adott. a The Eagles néven ismert csapat.