Tudsz fogadni a vendee földgömbre?

Pontszám: 4,7/5 ( 66 szavazat )

Mennyi ideig tart a Vendée Globe?

A kurzus. 44 996,2 kilométer, 24 296 mérföld: ez a Föld kerülete és a referencia távolság a világ körül. A Vendée Globe legutóbbi kiadása során 74 nap és 3 óra alatt végbement forradalom.

Ki nyeri a 2020-as Vendée Globe-ot?

Yannick Bestaven, a Maître Coq IV 48 éves francia kapitánya a kilencedik Vendée Globe összesített győztese.

Mi a Vendée Globe díja?

2016-ban Armel le Cléac'h, a Vendée Globe nyertese 160 000 eurót nyert. Ez nagyon távol áll a többi professzionális sportban, például a futballban, a teniszben vagy a Forma-1-ben elért eredménybónuszoktól.

Hogyan lehet megnyerni a Vendée Globe-ot?

A kvalifikációs versenyt ugyanazon a hajón kell teljesíteni, mint amelyen a vitorlázó a Vendée Globe-on fog versenyezni; vagy a versenyzőnek egy további, legalább 2500 mérföld (4000 km) óceánon átívelő megfigyelő utat kell teljesítenie, legalább 7 csomós (13 km/h) átlagsebességgel a hajójával.

Vendee Globe 2020 és az őrült IMOCA 60 fóliázó jachtok

34 kapcsolódó kérdés található

Meghalt valaki a Vendée Globe-on?

Két haláleset és egy hihetetlen bravúr Az angol Nigel Burgess eltűnése a verseny első éjszakáján a Vizcayai-öbölben, és november 26-án vízbe fulladva találták meg a Finisterre-foknál, túlélőruhájában lebegve, jelzőlámpáival és hajójával. épségben találták. ... Csónakját elhagyva találták a verseny alatt.

Hány ember halt meg a Vendée Globe-ban?

Közülük 41 -nek sikerült a négyéves Vendée Globe-ban (néhány többször is). A 67 különböző ember közül, akik idén korábban kipróbálták a Vendée-t, hárman meghaltak közben: az amerikai Mike Plant és a brit Nigel Burgess 1992-ben, valamint a kanadai Gerry Roufs 1997-ben. A vendée-i halálozási arány 4,5 százalék.

Milyen gyakran van Vendée Globe?

A versenyt négyévente rendezik meg, és 2016-2017-ben a nyolcadik alkalommal dőltek meg a rekordok. Ebben a kiadásban Armel Le Cleac'h érte el a 74 napos leggyorsabb időt. A győzelem a verseny történetének legszorosabb párharcát követően született, Alex Thomson mindössze 16 órával később ért célba.

A Vendée Globe non-stop?

A mai napig a Vendée Globe a világ legnagyobb vitorlásversenye, egyedül, megállás nélkül és segítség nélkül . Az esemény a Golden Globe után következett, amely 1968-ban elindította az első ilyen típusú körhajózást a három fokon (Good Hope, Leeuwin és Horn) keresztül.

A Vendée Globe hajóknak van motorja?

6 akkumulátorral hajtott villanymotor Először látható, a legnagyobb kocka: ez az elektromos motor (a Vendée Globe 2020-ban csak két versenyző rendelkezik elektromos meghajtással). Az Oceanvolt által szállított motor súlya 40 kg (AXC versenyverzió).

Ki vonult vissza a Vendee Globe-ból?

Az ütközést követően, amelyet hajója a verseny elején tapasztalt Portugália mellett, Bertrand de Broc, a MACSF kapitánya, Marc Guillemot csapatmenedzserével folytatott konzultációt követően ma este úgy döntött, hogy visszavonul a versenytől.

Hogyan nézhetem meg a Vendée Globe-ot?

Élő és közvetlen TV Egy egyedülállónak (13 kamera szárazföldön, levegőben és tengeren, 5 élőben az IMOCA 60's fedélzetén) a Vendée Globe rajtját élőben közvetíti a TF1, France 3, Planète Thalassa +, BFM, Infosport +, iTV, LCI, Sport+, L'Equipe TV és TV Vendée .

Nyert egy nő a Vendée Globe-ot?

Hat nő nevezett be a Vendée Globe 20–21. Ketten végzett, Clarisse Cremer és Pip Hare , ketten még versenyeznek, Miranda Merron és Alexia Barrier, ketten pedig visszavonultak, és a besoroláson kívül visszatértek a pályára, Isabelle Joschke és Sam Davies.

Meghalt valaki az Amerika Kupán?

A San Francisco-öbölben végzett edzés halálosra sikeredett egy svédországi Amerika Kupa versenycsapat számára. A balesetben meghalt a brit Andrew Simpson , a kétszeres olimpiai érmes. ...

Hány tengerész van a Vendée Globe-on?

Rekordszámú, 37 vitorlázó indul a 2020-as Vendée Globe versenyen.

Alex Thomson nyerte a Vendee Globe-ot?

A brit kapitány, Alex Thomson reményét a Vendée Globe megnyerésére szertefoszlották, mert péntek este megsérült az IMOCA HUGO BOSS jobb oldali kormánya. ... Csapata bejelentette , hogy már nem versenyez a Vendée Globe - ban .

Mi történt Sam Davies-szel a Vendee Globe-ban?

A múlt szerda esti heves ütközést követően Sam Davies (Initiatives-Cœur) brit Vendee Globe kapitány jelentős károkat szenvedett az IMOCA gerincét tartó vázban. Csapatával egyeztetve úgy döntött, hogy megáll Fokvárosban (Dél-Afrika).

Miért vonult nyugdíjba Alex Thompson?

PA által. Alex Thomson brit vitorlázó bevallotta, hogy "mélységesen csalódott" amiatt, hogy hajókár miatt kénytelen volt visszavonulni a Vendee Globe jachtversenytől . Thomson arra pályázott, hogy ő legyen a világ körüli verseny első nem francia győztese, előző két próbálkozásán a harmadik, majd a második helyen végzett.

Hogyan követed a Vendée Globe-ot 2020-ban?

Kövesse a Vendée Globe közösségi hálózatokon:

Az IMOCA 60-asoknak van motorja?

Ahol az IMOCA Open 60 rendszerint dízelmotorral rendelkezik a segédhajtáshoz és az energiatermeléshez, ezt elektromos motorra és akkumulátorokra cserélték, amelyeket egy nagy teljesítményű napelemek és hidrogenerátorok töltenek fel.

Milyen gyorsak a Vendee Globe hajók?

A legutóbbi versenyhez képest az ilyen hajók sebessége 10 csomóval nő (úgynevezett keresztezett, elérő szélben), és a hajók több órán keresztül képesek lesznek tartani a 30 csomós (34 mph vagy 55 km/h) átlagsebességet. Egy idő.

Mit jelent az IMOCA?

1991 óta az IMOCA osztály (az IMOCA az International Monohull Open Class Association rövidítése ) a 60 láb hosszú egytestű hajók tekintélyes kategóriájára összpontosít.