Djokovic lehet az év végi első számú?

Pontszám: 4,2/5 ( 51 szavazat )

Novak Djokovic arra pályázik, hogy megdöntse Pete Sampras mindenkori rekordját az év végi első helyen végzett 2021-es hetedik helyével . ... Djokovic az első helyen végzett 2020-ban, ezzel Pete Sampras mindenkori rekordját, de Medvegyevnek esélye van arra, hogy idén megszerezze a helyet.

Ki lesz az év végi teniszelső?

1973 óta 26 embert rangsorolt ​​az 1. helyre az ATP, ebből 17 volt az év végi első helyen. A jelenlegi világelső a szerb Novak Djokovic .

Mióta volt Djokovic az első?

Novak Djokovic 334 héttel áll az első helyen az ATP-ranglistán | Tenisz hírek – Times of India.

Ki verte meg leginkább Djokovicsot?

Ez a 17 Grand Slam-mérkőzés a legtöbbet vívott meccs két játékos között Nadal-Djokovic mellett. Közülük öt döntő volt, plusz rekord 11 elődöntő. A mai napig Djokovic az egyetlen ember, aki mind a négy főversenyen legyőzte Federert , és Federer az egyetlen játékos, aki mind a négyen legyőzte Djokovicsot.

Djokovic jobb Federernél?

Djokovic 3-1-re áll Federer ellen füvön, mindhárom győzelmet a wimbledoni döntőben szerezte meg. A kemény pályán 20-18-ra áll Federer ellen és 20-7-re Nadal ellen. Senki sem darálja ki jobban az ötöst, mint Djokovic . A távoli mérkőzéseken Djokovic rekordja 35 győzelem és 10 vereség; 77-es nyerési arány.

Novak Djokovic a hihetetlen 2021-es szezonról beszél, miután rekord hetedik alkalommal biztosította az év végi első helyet

15 kapcsolódó kérdés található

Ki a jobb Djokovic vagy Nadal?

Djokovic az a játékos, aki pályafutása során a legtöbb győzelmet aratott Nadal ellen. ... Djokovic az egyetlen játékos, aki három egymást követő Grand Slam-döntőben legyőzte Nadalt, és az egyetlen játékos, aki legyőzte Nadalt mind a négy Grand Slam-versenyen (Australian Open, French Open, Wimbledon és US Open).

Megnyerte valaki az évi mind a 4 Grand Slam-bajnokságot?

Naptári év Golden Slam A Golden Slam vagy Golden Grand Slam egy 1988-ban keletkezett kifejezés, amikor Steffi Graf megnyerte mind a négy Grand Slam-tornát, és ugyanabban a naptári évben megnyerte a tenisz aranyérmét a nyári olimpián.

Ki a legkedveltebb teniszező?

1. Roger Federer . Roger Federer, akárcsak Maria Sharapova, a világ egyik legnépszerűbb sportolója, és széles körben minden idők legjobb teniszezőjeként tartják számon. A bázeli férfi rekordot jelentő 16 Grand Slam-versenyt nyert, amióta 1998-ban profivá vált, és a világranglista első helyezettje.

Ki a jobb Federer vagy Nadal?

Federer vezet füvön (3–1) és fedett keménypályán (5–1). Nadal vezet salakon (14–2) és szabadtéri kemény pályán (8–6). Összesen 14 meccset játszottak majorban, Nadal 10-4-re vezetett. Nadal 6–0-ra vezet a French Openen és 3–1-re az Australian Openen, míg Federer 3–1-re vezet Wimbledonban.

• Margaret Court. ...
  • Martina Navratilova. Wikimedia Commons.
  • Steffi Graf. Chris Eason, Public Domain, a Wikimedia Commonson keresztül.
  • Serena Williams. Szerző: Sascha Weninger, Melbourne, Ausztrália a Wikimedia commons-on keresztül.

Ki a legdurvább teniszező?

A 13 legjobb durva teniszező
  1. Nick Kyrgois. Állampolgársága: ausztrál.
  2. John McEnroe. Állampolgársága: amerikai. ...
  3. Ilie Nastase. Állampolgársága: román. ...
  4. Jimmy Connors. Állampolgársága: amerikai. ...
  5. 5. Bernard Tomic. Állampolgársága: ausztrál. ...
  6. Marinko Matosevic. Állampolgársága: ausztrál. ...
  7. Daniel Koellerer. Állampolgársága: osztrák. ...
  8. Lleyton Hewitt. ...

Ki az egyetlen játékos, aki megnyerte a Golden Slam-díjat?

A Pro Kabaddi League 1988. december 22-től indul. Steffi Graf továbbra is az egyetlen teniszező, aki elérte a Golden Slam-díjat.

Megnyerte valaki mind a 4 szakot évente?

Bobby Jones , aki egyszer megnyerte a Masters-korszak előtti karrier Grand Slam-bajnokságot, és ő az egyetlen golfozó, aki ugyanabban az évben négy főversenyt nyert.

Novak Djokovic a valaha volt legjobb?

A valaha volt legnagyobb szervavisszaadó, Djokovic most az első helyen áll a történelemben az összes megnyert pénzdíj, a megnyert Grand Slam-címek (Nadallal és Federerrel holtversenyben), a Masters 1000 címek (holtversenyben Nadallal), az Australian Open címek száma, az összes eltöltött hét tekintetében. a világelső és az év végi 1. helyen (Pete Samprasszal holtversenyben).

Ki verte meg leginkább Roger Federert?

Novak az egyetlen ember, aki mind a négy főversenyen legyőzte Roger Federert… – Novak Djokovic . Novak az egyetlen ember, aki mind a négy főversenyen legyőzte Roger Federert, és Federer az egyetlen ember, aki mind a négy Grand Slam-versenyen legyőzte Djokovicsot.

Ki az a kecske Djokovic vagy Federer?

Djokovic ugyanannyi főversenyt nyert, mint Federer , majdnem ugyanannyi év végi bajnokságot és több Masters 1000 tornát. Több hetet töltött az első helyen, mint Federer, és hét év végi 1. helyezése van Federer öthöz képest.